Як у місті Дубай будують новий найвищий хмарочос у світі

03.11.2019

   Сучасна архітектура з року в рік в буквальному сенсі наближає людину до зірок. Щорічно з'являються нові проекти будівель, і кожен з них перевершує попередні по масштабності, висоті, дизайну і бюджетам. Лідером в цьому плані є Дубай, де вже стоїть найвища будівля в світі, і де прямо зараз будується нова найвища будова на планеті. Ми покажемо вам цю будівлю, а саме проект нової найвищої будівлі на Землі, який буде реалізований в найближчому майбутньому.   

   Що робить країна, в якій знаходиться найвища будівля в світі? Будує ще одну - ще більш високу! Дубай вже може похвалитися величною Бурдж-Халіфою, але, щоб і надалі утримувати пальму першості, було розпочато будівництво ще однієї башти в гавані Дубай-Крік. Коли воно буде завершено - вежа буде претендувати на звання найвищої в світі. Її орієнтовна висота складе 928 метрів, що буде на 100 метрів вище Бурдж-Халіфи. Цей масштабний проект, зрозуміло, пояснюється не тільки гордістю і амбіціями правителів Дубаю. Справа в тому, що за підсумками 2016 року темпи зростання економіки ОАЕ, в тому числі і будівельної сфери, виявилися на рівні 2,6%, що стало найнижчими показниками з 2010 року. Ціни на нерухомість впали і, за прогнозами експертів, будуть падати і далі. За допомогою такого масштабного проекту в Дубаї сподіваються знову стимулювати ринок. Займатися будівництвом цього нового велетня взялася компанія Emaar [Емар], що вже володіє попереднім рекордсменом Бурдж-Халіфою. Глава Emaar Мохамед Алаббар впевнений, що зведення такої грандіозної вежі серйозно збільшить вартість усієї сусідньої землі нерухомості. Спрацювало це в Парижі, де квартири з видом на Ейфелеву вежу коштують до 30% дорожче. Емір Дубаю Мохаммед ібн Рашид Аль Мактум планував за чотири роки звести 928-метрову вежу в центрі міста, яка стане найвищою в світі. Тобто передбачувана дата втілення проекту - 2020 рік, але не виключено, що терміни будуть продовжені. Вартість всього проекту оцінюють більш ніж в мільярд доларів.

   Цікаво, що Крік-Тауер практично не буде хмарочосом. У вежі буде лише 20 функціональних поверхів. Іншими словами, для використання людьми буде призначено менше 50% висоти вежі, а інші поверхи будуть технічними, тому ця споруда не буде вважатися хмарочосом, хоча в сумі в ній буде близько 210 рівнів. І все ж, з огляду на загальну висоту, Крік-Тауер може стати найвищою у світі окремо становленою спорудою. За конструкцією будівля буде схоже на високий шпиль. У верхній частині вежа буде мати овальне потовщення. Під ним з висоти 700 метрів буде розтягнута до землі «спідниця» з попередньо напружених сталевих тросів-відтяжок - найдовших з будь-коли використаних в будівництві. А всю прилеглу територію в 6 квадратних кілометрів збираються забудувати комерційною нерухомістю, яхт-клубом, набережною, житлом, готелями і найбільшим в світі торгово-розважальним центром. Автором концепції проекту став видатний швейцарський архітектор іспанського походження Сантьяго Калатрава Вальс, який переміг в міжнародному конкурсі, організованому керівництвом Дубая. За його задумом, це буде витончена залізобетонна телевежа з круглим перетином змінної площі і довгим гострим шпилем, яка зовні одночасно буде нагадувати собою бутон лілії, яка ще не розпустилася, паризьку Ейфелеву вежу і ісламський мінарет. Цікаво, що вежа буде мати самоочищений фасад, для чого буде використовуватися вода, сконденсована при роботі системи кондиціонування внутрішніх приміщень. До складу споруди увійдуть ресторани, магазини, готель, елітні апартаменти, конференц-зал та 10 оглядових майданчиків з садами, які будуть нагадувати про давнє чудо світу - Висячі сади Семіраміди. Деякі з оглядових майданчиків будуть відкритими та навіть будуть обертатися.

   Кілька фото з процесу будівництва одного з нових чудес світу зможете побачити далі...


2019 Нова Мистецька Асоціація | Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати